O nás

Rýchly kontakt


dobrucko@evlyceum.sk
Sára Šimková: 0902 340 641


Mohlo by vás zaujímať...
Prečo túto prípravu organizujeme?

Našou hlavnou motiváciou pri príprave doučovaní na prijímačky je pomôcť čo najväčšiemu množstvu mladších žiakov prekročiť prah našej školy. Iba tak sa ku nám dostanú rôznorodé talenty, ktoré lýceum posunú ešte ďalej. Prijímacie pohovory však často predstavujú až príliš veľkú prekážku, aj keď by to tak nemuselo byť. V organizačnom a lektorskom tíme veríme, že sa ku nám pri troche úsilia a snahy dostane každý. Tak neváhaj a prihlás sa na doučovanie, nech môže naša škola aj vďaka tebe napredovať!Čo s peniazmi, ktoré si zarobíme?

Vďaka doučovaniam, ktoré organizujeme na Evanjelickom lýceu sme mohli rozbehnúť projekt s názvom Elvík. Je to teambuildingová akcia, ktorú organizujeme pre našich študentov dva krát do roka. Keďže si uvedomujeme dôležitosť spoznania sa práve v tom prvom ročníku, jeden Elvík je zameraný pre prvý ročník a ich triednych učiteľov. Ostatok peňazí putuje učiteľom, ktorí sa aktívne zapájajú pri organizácií.Ako vyberáme našich lektorov?

Našich lektorov vyberáme na základe ich skúseností s prácou s ľuďmi, ich celkového prospechu ako aj známke z predmetu, ktorý doučujú.

Medzi našimi lektormi teda nájdete len tých najlepších a najaktívnejších žiakov Evanjelického bilingválneho gymnázia. Veríme, že práve oni sú schopní často krát najlepšie vysvetliť dané témy, kedže sami majú v pamäti čomu pri učení nerozumeli.

Ďalšou výhodou toho, že žiaci doučujú mladších žiakov je, že účastníci sa majú možnosť spýtať na všetky veci, ktoré ich o našej škole zaujímajú. To, že máme tú najlepšiu pani bufetárku alebo s ktorým učiteľom sú najzábavnejšie školské výlety sa inak nedozvedia.


Organizátori

Sara


Patrícia Sára Šimková
simkovapatriciasara@gmail.com

štúdium: Evanjelická bohoslovecká fakulta, UK

Jano


Ján Krčmář
krcmar.jan@gmail.com

štúdium: Fakulta informatiky a informačných technológií, STU

Lektori

soniaS


Sonia Slaninková
Predmety: slovenčina, angličtina
štúdium: Evanjelické bilingválne gymnázium

zuzanaO


Zuzana Obrancová
Predmety: matematika, angličtina
štúdium: Evanjelické bilingválne gymnázium

noemiV


Noemi Važáková
Predmety: slovenčina, angličtina
štúdium: Evanjelické bilingválne gymnázium

biankaF


Bianka Fabryová
Predmety: matematika, angličtina
štúdium: Evanjelické bilingválne gymnázium